KAS YRA KULTŪROS PASAS?

Kultūros pasas – tai puiki galimybė Lietuvos mokiniams pažinti šalies kultūrą, atrasti menų paslaptis, plėsti žinias ir ugdyti pažinimo įpročius. Lietuvoje šiuo metu yra gausu kultūros paso paslaugų teikėjų. Paslaugos skirstomos pagal tematiką, amžiaus grupes, regionus. Tad pasirinkti įdomiausią, reikalingiausią paslaugą mokiniams dažniausiai padeda pedagogai. Jei viena paslauga pasirenkama ne už visą sumą, mokinys gali rinktis kelias. Daugiau informacijos apie visas siūlomas paslaugas galite rasti internete: www.kulturospasas.lt

Krekenavos regioninio parko lankytojų centro ekspozicija

Pažink Krekenavos krašto kultūros paveldą (5 eur. / 1 val. / 1 asm.)

Edukacinė paslauga plės mokinių kultūrinį akiratį, nukreipdama mokinius svarstyti, iš kokių vietos gyventojų patirčių gimė Krekenavos regioniniame parke esančių Bakainių ir Upytės piliakalnių padavimai, arba kaip šiuolaikinio žmogaus pasididžiavimą savo kraštu palaiko istoriniai ir archeologiniai tyrimai, tvirtinantys, kad kažkada jų gyvenamoje vietovėje būta neeilinės svarbos centro ar pilies.

Paslaugos gavėjas bus supažindintas su Krekenavos krašto kultūriniu paveldu, kas skatins tradicijų saugojimą ir perdavimą ateinančioms kartoms.

Edukacijos metu pateikta informacija apie kryždirbystę Krekenavos krašte, ne tik suteiks žinių apie unikalaus menininko, kryždirbio Vinco Svirskio gyvenimą ir jo kūrybą, bet suteiks galimybę pamatyti vieno iš jo darbų fragmentą.

Dalyvavimas edukacinėje veikloje patį dalyvį motyvuos įsijungti į veiklą ieškant atsakymų į pateiktas užduotis, tai skatins moksleivius atpažinti kultūrinius reiškinius, ugdyti socialinius gebėjimus – dirbti individualiai ir komandoje, bendrauti ir bendradarbiauti.