Žygis „Parko keliukais ant dviejų ratų“

Apie žygį

Mindami dviračio pedalus žvalgysimės po apylinkes ir stabtelėsime susipažinti su lankytinais objektais. Iš anksto pasirinkę kryptį iš Krekenavos regioninio parko lankytojų centro kiemo patrauksime į Šiaurę arba į Pietus.

Šiaurinis maršrutas:

  • Keliaujant dešiniuoju Nevėžio krantu galima apžiūrėti buvusio Slabados malūno užtvankos liekanas, buvusį Leonardavo dvarą, buvusio Vadaktų malūno užtvanką, užsukti į Ustronės viensėdį, kuriame įsteigtas J. Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejus, žvilgtelėti į buvusį Ūdrų dvarą, pasidomėti Vadaktėlių bažnyčios istorija, persikelti į kitą Nevėžio krantą kabamuoju (beždžionių) tiltu.
  • Susiruošus važiuoti kairiąja Nevėžio slėnio puse galima pirmiausia susipažinti su Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, kuriai suteiktas mažosios bazilikos statusas, pasidairyti miestelio aikštėje su fontanu ir tada, pervažiavus upę Krekenavos tiltu, apžiūrėti ypatingas Švenčiuliškių kaimo kapinaites, užsukti pasidairyti po girinio taką, pažvelgti į Linkavos upelyje mirkstantį akmenį Rapolą. Iš ten jau trauktume link Rodų koplyčios-mauzoliejaus ir V. Svirskio kryžiaus bei stogastulpio su skulptūromis. Jei oras palankus, galima nusimaudyti Naujarodžių tvenkinyje ir atsipūsti stovyklavietėje prie Nevėžio.

Pietinis maršrutas:

  • Patraukus į Pietus dešiniuoju Nevėžio krantu svarbiausias tikslas – pasiekti kovas su kryžiuočiais menantį Bakainių piliakalnį ir Surviliškio kabamąjį tiltą. Pakeliui galima žvilgtelėti į buvusį Linkavičių-Slabados dvarą, šio dvaro malūno užtvankos liekanas, užsukti pažiūrėti į buvusio Skaistkalnės malūno griuvėsius.
  • Riedant kairiąja Nevėžio slėnio puse galima užsukti į pažintinį senvagių taką, aplankyti Barinės kapinyną, pasigrožėti Daniliškio liepų alėja, nuvažiuoti iki Burvelių alkakalnio ir apžiūrėti per Antrąjį pasaulinį karą sugriautą Kazokų tiltą.

Žygio informacija

Užtrunkame tiek, kiek susitariame.

Kainuoja 4 Eur/val. arba 12 Eur/d. vienam dalyviui, tačiau dalyvių turi būti 10.

Žygis skirtas 8–12 klasių moksleiviams (lydimiems suaugusiųjų) ir suaugusiems.

Paslauga teikiama šiltuoju metų laiku.

Asociatyvinė nuotrauka