Geografijos naktis Krekenavos regioniniame parke

Geografijos naktis Krekenavos regioniniame parke
2024 m. balandžio 12 d. „Geografijos naktis“ Lietuvoje vyko 6-ą, o pasaulyje 8-ą kartą. Krekenavos regioniniame parke paminėti šią dieną jau tapo tradicija. Tad ir šį penktadienį su būriu šaunių moksleivių leidomės į vakarinį žygį. Tai ne šiaip žygis, o mokymasis pažinti gamtą, mokėjimas pasinaudoti šiuolaikinės informacinėmis priemonėmis ir kitomis technologijomis.
Nesvarbu, kad grįžome naktį, prasiėję 13 km, kai kas ir kojas vilkdami, bet nuotaika buvo gera. Neišgąsdino net pradėjęs lynoti lietutis, užsikūrėme laužą, virėme žolelių arbatą, visi kartu užkandžiavome, žaidėme žaidimus lauko pavėsinėje.
Nors ir vėlų vidurnaktį, sugūžėję į vidų, dar turėjome ne tik jėgų, bet ir noro susipažinti su Krekenavos regioninio parko ekspozicija, smagiai pasišnekučiuoti. Mokiniai ne tik įgijo žinių apie saugomas teritorijas, savo krašto gamtines vertybes, bet ir suprato saugomų teritorijų svarbą aplinkai ir žmogui. Žiūrėjome Mindaugo Survilos filmą „Sengirė“
Ir nėra gražesnio vaizdo, nei ankstų rytą, matyti gyvą lankytojų centro kiemelį, kas ant sūpynių supasi, kas pusryčiauja, kas paukščių klausosi, o kas ir į bokštą lipa tekančios saulės pasitikt.
Ačiū šauniems geografijos nakties dalyviams, jų mokytojoms.
Taip pat dėkojame Panevėžio rajono savivaldybei finansuojančiai projekto „Aš – gamtos dalis“ veiklas.