Mes galime jiems padėti

Mes galime jiems padėti

Prašome pagalbos! Nuotraukoje – tik vienas iš keleto vakare išgelbėtų gyvūnų – pilkoji rupūžė (lot. Bufo bufo). 🐸

Šiuo metu prasideda intensyvi varliagyvių migracija. Šylant orams, ypač po lietaus, varliagyviai dar intensyviau keliaus… Todėl labai norėtumėme visų paprašyti, kad vairuotojai, pamatę „kupstelį“ ant kelio, jį apvažiuotų, o jei yra galimybė sustotų ir patrauktų nuo kelio, svarbu į tą pusę, kurią – gyvūnas ir bandė keliauti. Nebijokite, jokia varlytė ar rupūžė jums įkąsti ar kažkaip kitaip Jūsų sužeisti negali, o ir palietus rupūžę tikrai jūsų oda netaps karpota. Tai – mitas. Rupūžės ginasi kitaip – išleidžia vandens atsargas paimtos į rankas, tai ne šlapimas, o tik vanduo, kurį rupūžės „nešiojasi“, o prireikus sudrėkinti odą – tą vandenį išleidžia…

Pėstieji, dviratininkai ir kiti eismo dalyviai, saugokite varliagyvius. Ypač svarbu apsaugoti stambias pateles, kurios neužilgo bus „pilnos“ ikriukų, tai – varliagyvių kiaušinėliai dar vadinami – kurkulais!
Kodėl svarbu išsaugoti varliagyvius? Jie suėda daug, žmonių nemėgstamų kenkėjų: uodų, lervų, musių, šliužų, erkių ir kt. Todėl norėdami turėti aplinką su mažiau tokių nepageidaujamų bestuburių, pagalvokime, prie to galime prisidėti ir mes.
Štai, nuotraukoje puikus labai stambios pilkosios rupūžės motininės patelės pavyzdys…
Pilkoji rupūžė (lot. Bufo bufo).
Gerardas Paškevičius, Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vyr. specialistas
Gerardo Paškevičiaus nuotrauka